Brazilija proti Argentini: Lionel Messi je okrcal sodnika zaradi poraza njegove ekipe na Copi America

ŠPORT

- Lionel Messi meni, da je sodnik odgovoren za poraz Argentine proti Braziliji

- Jesus in Firmini sta na tekmi dosegla po en gol in gostitelje popeljala v finale

- Zvezdnik Barcelone meni, da je sodnik skozi celotno igro favoriziral Brazilce

Superzvezdnik Barcelone Lionel Messi je okrivil ekvadorskega sodnika Roddyja Zambrana za poraz Argentine proti Braziliji z 2:0 v polfinalnem obračunu Cope Americe.

Po gol Gabriela Jesusa in Roberta Firmina sta bila vse, kar sta gostitelja tekmovanja potrebovala, da bi si zagotovila preboj v finale prvenstva.

Zdaj bodo čakali na zmagovalca drugega polčasa med Čilom in Perujem, da bodo vedeli, s katero ekipo se bodo pomerili za naslov.

32-letnik verjame, da bi se njegova ekipa lahko vrnila po prejetem prvem zadetku, ko je bil Sergio Aguero padel, vendar je vztrajal, da se je sodnik odločil pogledati stran.

Goal.com še poroča, da je Messi dejal, da je bil sodnik skozi tekmo tako pristranski, da je rekel, da je 'favoriziral Brazilce', medtem ko jih je motil.

' Niso bili boljši od nas. Zgodaj so zadeli mrežo in drugi gol so dosegli iz enajstmetrovke [Agueru], ki je niso dosodili, « je povedal Messi novinarjem.

' Oni [uradniki] so zabeležili veliko sranja, vendar niso niti preverili VAR, to je neverjetno .

BODI POZOR: BREZPLAČNO namestite aplikacijo Pitch Football, da dobite najnovejše nogometne novice in rezultate

' To se je dogajalo skozi celotno tekmo. Na prvi pogled so razsodili v svojo (Brazilijo) korist in ta vrsta bedarije nas je odvrnila od igre .

' Za nas ni izgovorov, vendar moramo to pregledati, analizirati in upajmo, da bo CONMEBOL kaj naredil glede tega .

' Mislim, da smo odigrali odlično igro. Zelo smo se potrudili in niso bili boljši od nas .'

Argentina je izpadla brez enega samega zadetka, čeprav je imela več kot deset strelov proti vratarju Alissonu. Dvakrat so zadeli okvir in se približali zadetku na tekmi.

Aguero je z glavo zadel na prečko, Alisson pa je bil dobro premagan v prvem polčasu, kmalu zatem, ko si je Jesus prislužil vodstvo, Messi pa je v drugi tretjini zadel v vratnico, potem ko je bil napad Lautara Martineza blokiran.

Yen.com.gh je prej poročal, da se Lionel Messi in njegovi argentinski soigralci niso uspeli uvrstiti v finale Copa América po porazu z 0:2 proti gostiteljici prvenstva in stari tekmeci Braziliji v torek, 2. julija, v Belo Horizonteju, zahvaljujoč goloma v obeh polčasih, ki sta jih dosegla Gabriel Jesus in Roberto Firmino.

Jesus je zadel za Brazilijo v 19. minuti, ko je Firmino z nizkim predložkom poskrbel za strelca Man Cityja, ki je iz bližine zabil stran.

Jesus je zapustil Firmino, ki mu je v 71. minuti ponudil najpreprostejšo asistenco, s katero je lahko dokončal vse poskuse vrnitve.

Novice iz Gane danes: Ekshumirano telo predsednika Millsa / Bullet Signs Nova umetnica , #yencomgh